KLEJ DO SRUB GWINTÓW CZERWONY 6 ML DUZA SIŁA

CHEMIA

Cena:17.00

Klej anaerobowy go gwintów o duzej sile działania

Klej anaerobowy o dużej sile działania przeznaczony do zabezpieczania przed odkręcaniem połączeń gwintowych narażonych na bardzo silne wibracje i drgania. Uszczelnia gwinty i chroni przed korozją. Zastępuje standardowe zabezpieczenia tj. podkładki i uszczelki. Produkt utwardza się podczas kontaktu z metalem, bez dostępu powietrza. Zalecany do połączeń, których późniejszy demontaż jest bardzo mało prawdopodobny. Jest szczególnie zalecany do miejsc, w których występują znaczne obciążenia łączonych elementów. Zakres temperatur: -54°C do +149°C. Odporność chemiczna: woda, olej, paliwo, odmrażacze, płyny przekładniowe i smary. Powietrze wewnątrz tubki zapewnia stałą płynność zawartości.

Sposób użycia:

 

Zabezpieczane i klejone powierzchnie powinny być idealnie czyste i wolne od wszelkiego brudu, smaru i opiłków metali. Klej należy nanosić na powierzchnię bezpośrednio z tubki. Po naniesieniu preparatu należy natychmiast złączyć elementy. Początkowa reakcja łączenia zachodzi zwykle w czasie od kilkunastu minut do 1 godziny. Pełną wytrzymałość osiąga w ciągu 24 godzin. Późniejszy demontaż jest możliwy po podgrzaniu złącza do temperatury powyżej 150°C.


Kleje anaerobowe - zabezpieczenia śrub i nakrętek

 

Spoiwa anaerobowe służą do mocowania śrub, nakrętek, pasowania łożysk. Twardnieją tylko podczas kontaktu z metalami bez dostępu powietrza. Ich użycie eliminuje potrzebę stosowania podkładek, chroniąc jednocześnie połączenie przed korozją i poluzowaniem.


Właściwe przygotowanie powierzchni do klejenia


1. Powierzchnie należy oczyścić z kurzu, brudu, tłustych osadów itp. Służy do tego produkt K2 Arva lub trochę droższy Cyclo C-34, C-111. Można w ostateczności użyć domowego detergentu (koniecznie spłukać dokładnie wodą po umyciu powierzchni) lub spirytusu. 2. Jeśli powierzchnie są gładkie należy je zmatowić papierem ściernym lub pilnikiem dla lepszej przyczepności. Ponownie oczyścić powierzchnię z ewentualnych zabrudzeń. 3. Teraz można już zastosować klej. Uwaga: W przypadku klejów dwuskładnikowych konieczne jest dokładne wymieszanie obu komponentów - inaczej klej nie będzie działał.


Dobór klejów


Jak wiadomo klej to preparat, który ma zdolność łączenia elementów wykonanych z tego samego lub różnego materiału w sposób trwały. Może również tworzyć uszczelki pomiędzy elementami. W zależności od rodzaju materiału łączonych elementów, temperatury oraz czasu utwardzania i generalnie przeznaczenia można powiedzieć, że posiadamy kleje : -anaerobowe, - epoksydowe, -cyjanoakrylowe -oraz epoksydowe plasteliny naprawcze. Dobranie odpowiedniego kleju wymaga analizy, do czego ma być użyty i jakie są Wasze oczekiwania odnośnie naprawianego, klejonego połączenia.


Zabezpieczenie połączeń gwintowanych


W czasie eksploatacji auta mogą spotkać się Państwo z potrzebą pewnego zamocowania części za pomocą elementów gwintowanych jak śruby , wkręty i nakrętki. Od dość dawna stosowano do tego celu podkładki sprężyste . Dziś proponujemy Wam zastąpienie ich specjalnym klejem anaerobowym marki K-2 PRO, który unieruchomi gwint a ponadto nie będzie podatny na odkręcenie połączenia z tytułu drgań mechanicznych. Szczególną cechą tego kleju jest to, że utwardza się w przestrzeni bez dostępu powietrza. Do połączeń gwintowych można użyć anaerobów o zróżnicowanej sile mocowania. Ich wybór zależy od średnicy gwintu, temperatury otoczenia , oczekiwanej siły połączenia. Anaeroby K-2 PRO Służą również do mocowania łożysk w obudowach, osadzania łożysk na wałkach oraz uszczelniania złączy kołnierzowych.

 

Przedmiotem sprzedaży jest klej do gwintów ( tubka ) o poj. 6 ml

Producent

Versachem ( USA )

 

 

klej czerwony IG-VE DV275

 

Komentarze

  • Podziel się na:
  • facebook.com
  • Podziel się na:
  • facebook.com