PASKI POMIAROWE LUZU SILNIKA TUNING PLASTIGAUGE PL-A

INNE

Cena:52.00
zapytaj o dostępność

  Fabrycznie nowe paski pomiarowePrecyzyjne przyrządy pomiarowe 

Paski pomiarowe pozwalają na prosty, ale skuteczny pomiar luzu pomiędzy powierzchniami pasowanymi. Jest on szczególnie skuteczny w mierzeniu luzu w łożyskach dzielonych oraz w miejscach gdzie nie można użyć szczelinomierza. Pomiar luzu łożyska łba korbowodu może zostać przeprowadzony bez potrzeby rozmontowywania wału korbowego.

 

Zaleca się zdjęcie osłony miski olejowej silnika celem odsłonięcia korbowodu i zabezpieczających go śrub zaciskowych. Następnie należy przetrzeć odsłoniętą powierzchnię czopa wału oraz obudowy. Nałożyć dawkę smaru na czop wału i wycisnąć odrobinę silikonu na obudowę.

 

Dociąć pasek pomiarowy do długości obudowy. Korzystając ze smaru przymocować. Ponownie założyć obudowę i dokręcić śruby zaciskowe w sposób zalecany przez producenta, uważając aby nie obrócić czopa wału.

 

Następnie ponownie zdjąć obudowę odkręcając śruby zaciskowe i odsłaniając pasek, który został założony na powierzchni panewki jako pasek lub taśma. Dopasować szerokość paska  do skali dołączonego miernika i odczytać wielkość luzu.

 

Zaleca się usunięcie paska za pomocą czystej szmatki nasączonej olejem. Użytkownicy mogą być jednak pewni, że wszelkie pozostawione w urządzeniu fragmenty produktu  są rozpuszczalne w oleju i nie mogą spowodować żadnych uszkodzeń silnika.

Owalność można określić umieszczającpaski dookoła otworu panewki.

 

Informacje ogólne

Normalny luz łożyska łba korbowodu lub panewki głównej powinien wynosić około jednej dwutysięcznej jego średnicy.

 

Zatem czop wału o średnicy 2” (50,8mm) może mieć luz wielkości 0,001” (0,025 mm).

 

Wyciek oleju z panewki pracującej w warunkach zwiększonego ciśnienia wzrasta do wartości luzu podniesionej do kwadratu. Zatem luz w wys. 0,002” (0,050 mm) może przepuścić blisko dwa razy tyle oleju co 0.0015” (0,038 mm). W przypadku gdy przepustowość pompy nie może sprostać takiemu zapotrzebowaniu ciśnienie spadnie, a panewka ulegnie uszkodzeniu. Obrazuje to jak ważne jest odpowiednie dopasowanie panewek.

 

Paski służą także do wykrywania wysuniętych punktów w głowicy cylindra, kołnierzach rurowych, itd. oraz jako praktyczne narzędzie w procesie produkcji, kontroli i konserwacji.


Dane techniczne:

Paski do pomiaru luzu w zakresie 0,025-0,175mm (0,001"-0,007").

W paczce znajduje się 10szt pasków o długości 101mm


Produkt oryginalny Anglia

 

typ pl-A

 

Komentarze

  • Podziel się na:
  • facebook.com
  • Podziel się na:
  • facebook.com